Hacı Bayram-ı Veli Temalı Kompozisyon Yarışması    -    3. Ankara Fotoğraf Yarışması Duyurusu    -    İnsansız Hava Araçları (İHA) ve Drone Uçurulmasının Yasak Olduğu Bölgeler    -    15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ VE GAZİLERİ İÇİN YARDIM KAMPANYASI    -    PERSONEL KARTI İŞLEMLERİ    -   
NEŞET ERTAŞ KÜLTÜR MERKEZİNE KONSERLİ AÇILIŞ

   NEŞET ERTAŞ KÜLTÜR MERKEZİNE KONSERLİ AÇILIŞ

   Türk Halk Müziği’nin büyük ustası Neşet Ertaş’ın ismini taşıyan Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi törenle hizmete açıldı.  Merkezin açılış törenine Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın yanısıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, AK Parti Kırşehir Milletvekili Abdullah Çalışkan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, Kaymakamımız Nusret Dirim, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve eşi Hatice Ak, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Keçiören Müftüsü Dr.İhsan İlhan, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Bülent Yağmur ve Kırşehir Dernekler Federasyonu Başkanı Hilmi Gökçınar da katıldı.  

   Protokol konuşmaları ardından kurdale kesimi ile Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi açılışı gerçekleşti. Belediye Başkanı Ak, Bülent Arınç'a KEÇMEK kurslarında yapılan özel bir tablo hediye ederken, TRT Genel Müdürü Şahin'e de Neşet Ertaş'ın portresini sundu.   TRT Türk Halk Müziği Korosu sanatçıları Gülşen Kutlu, Bedia Akartürk, Ümit Tokcan, Fatih Demirhan, Elif Güreşçi, Bayram Bilge, Ayşe Taş, Hulusi Gökmeşe, Aysun Gültekin ve İsmail Altunsaray büyük ustanın birbirinden güzel eserlerini seslendirerken, programda Neşet Ertaş’ın amcasının oğlu Burhan Ertaş da sahne alarak izleyicileri kimi zaman hüzünlendirip kimi zaman neşelendirdiler.

03.03.2014
Toplam 2772 kez görüntülendi