İlçe Jandarma Komutanı Bçvş. Tevfik KESER

 

KEÇİÖREN İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞI TARİHÇESİ

21 KASIM 1997 TARİHİNDE HİZMET BİNASI KURULAN KEÇİÖREN İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞI; ANKARA İL JANDARMA KOMUTANLIĞINA BAĞLI OLARAK PURSAKLAR İLÇE MERKEZİNDE KONUŞLU OLUP HİZMET BİNASINI ALTINDAĞ İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞI İLE BİRLİKTE KULLANILARAK FAALİYET GÖSTEREN E SINIFI KADROSUNU UYGULAYAN (J.TMK.3-34) KURULUŞUNDA İSE ;

KOMUTANLIK KARARGAHI,İDARİ İŞLER KISMI (OLAYLAR İŞLEM, HARAKET MERKEZİ İŞLEM, BİTİK İŞLEM, İSTİHBARAT İŞLEM ELEMANLIĞI) HİZMET MUHAFIZ KISMI, 2 ADET JANDARMA AŞAYİŞ TİMİ VE 4 ADET TRAFİK JANDARMA TİMİ BULUNMAKTADIR.

JANDARMANIN GÖREVLERİ

MÜLKİ GöREVLER

Emniyet ve Asayiş ile kamu düzenini sağlamak, korumak, kollamak ve kaçakçılığı men, takip ve tahkik etmek, suç işlenmesini önlemek için gerekli tedbirleri almak ve uygulamak. Ceza infaz kurumları ve tutukevlerinin dış korumasını yapmak.   -Motorlu ve yaya devriyelerle Önleyici Kolluk Hizmetini yürütmek. -Sorumluluk bölgesinde suç işlenmesini önlemek ve toplumun huzur ve refah içerisinde yaşamasını sağlamaktır.

ADLİ GÖREVLER     

İşlenmiş suçlarla ilgili olarak kanunlarda belirtilen işlemleri yapmak ve bunlara ilişkin adli hizmetleri getirmek.     

ASKERİ GÖREVLER

Askeri kanun ve nizamların gereği görevlerle Genelkurmay Başkanlığınca verilen görevleri yapmak.

DİĞER GÖREVLER      

Yukarıda belirtilen görevler dışında kalan ve diğer kanun ve nizam hükümlerinin icrası ile bunlara dayalı emir ve kararlarla Jandarmaya verilen görevleri yapmak.

 

SİLAH RUHSAT İŞLEMLERİ

Kanun ve yönetmeliklerde yapılan değişiklikler sonucu; 6136 sayılı Kanun kapsamında bulunan tabanca ve yivli av tüfeklerine ait ruhsatlar 01 Mart 2000 tarihinde, 2521 sayılı Kanun kapsamında bulanan yivsiz av tüfeği ruhsatnameleri 07 Aralık 2001 tarihinden itibaren sorumluluk sahası esasına göre Ankara İl Jandarma Komutanlığı bağlı birimlerince verilmektedir.

SİLÂH RUHSATI ALMAK İSTEYENLERDEN İSTENECEK BELGELER

İkamet edilen İl /İlçe Mülkî Amirliği’ne hitaben yazılan dilekçe, Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınacak Sabıka Kayıt Belgesi, (Varsa mahkeme kararları eklenecektir) Doktor raporu, (Belirlenmiş sağlık kurumlarından alınacaktır) Nüfus cüzdan sureti, Vukuatlı nüfus kayıt örneği (Nüfus Müdürlüğünden alınacaktır) İkametgâh ilmuhaberi, 6 adet vesikalık fotoğraf.

NOT : Kanunun 7. maddesinin 4. bendinde yazılı kişilerden Adli Sicil Belgesi ve Sağlık Raporu İstenmez. Ancak sağlık durumları araştırılarak gerekirse sağlık raporu istenir.Adli Sicil Belgeleri resmi kanallardan temin edilir.

                KEÇİÖREN İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞI

                  İLETİŞİM ADRESLERİ

                    KEÇİÖREN İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞI : 0312 328 58 25 - 0312 328 47 77/78/79

                  E-Mail : bilgilendirme06@jandarma.gov.tr